HP 738B 130-ml Black DesignJet Ink Cartridge print head Thermal inkjet
SKU
498P2A
- Take quality, durability, and sustainability to new heights with HP Flex Tech Inks. Based on years of field experience with HP PageWide XL printers, this ink delivers exceptional results while also helping to reduce your environmental impact.
- Ink cartridge
Category: Print Heads
| SKU | 498P2A |
|---|---|
| EAN | 0196068358938 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
HP 738B 130-ML BLACK DESIGNJET INK CARTRIDGE -T850/T950
| Performance | |
|---|---|
| Print technology | Thermal inkjet |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | Singapore |
| Compatibility | HP DesignJet T850, T950 printers |
| Weight & dimensions | |
| Width | 202 mm |
| Depth | 129 mm |
| Height | 40 mm |
| Weight | 205 g |
| Package width | 202 mm |
| Package depth | 129 mm |
| Package height | 40 mm |
| Package weight | 245 g |
| Packaging data | |
| Package width | 202 mm |
| Package depth | 129 mm |
| Package height | 40 mm |
| Package weight | 245 g |
| Logistics data | |
|---|---|
| Pallet gross weight | 453.4 kg |
| Products per pallet | 1680 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1219 x 1016 x 1501 mm |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1218.9 x 1016 x 1501.1 mm (48 x 40 x 59.1") |
| Master (outer) cases per pallet | 84 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Box contents | Ink cartridge |
| Master (outer) cases per pallet layer | 14 pc(s) |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 453.4 kg |
| UNSPSC-code | 44103105 |
| Products per pallet | 1680 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1219 x 1016 x 1501 mm |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1218.9 x 1016 x 1501.1 mm (48 x 40 x 59.1") |
| Master (outer) cases per pallet | 84 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HP 738B 130-ml Black DesignJet Ink Car...
Login for pricing
|
New
HP 72 Matte Black and Yellow DesignJet...
Login for pricing
|
Hot Product
HP 72 130-ml Yellow DesignJet Ink Cart...
Login for pricing
|
HP 70 130-ml Magenta DesignJet Ink Car...
Login for pricing
|
Recommended
HP 72 130-ml Magenta Ink Cartridge
Login for pricing
|
Popular
HP 70 130-ml Yellow DesignJet Ink Cart...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
498P2A
|
C9384A
|
C9373A
|
C9453A
|
C9372A
|
C9454A
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|





