HP 727B 130-ml Matte Black DesignJet Ink Cartridge
SKU
3WX13A
- It's easy to get crisp, clear results. Designed together with your HP DesignJet printer as an optimized printing system, Original HP inks can help reduce downtime and improve productivity. Fast-drying, smudge-resistant prints help you keep pace.
- Ideal for design and engineering teams producing high-quality, professional drawings.
- Ink cartridge
Category: Print Heads
| SKU | 3WX13A |
|---|---|
| EAN | 0194850303913 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
Ideal for design and engineering teams producing high-quality, professional drawings.
It's easy to get crisp, clear results. Designed together with your HP DesignJet printer as an optimized printing system, Original HP inks can help reduce downtime and improve productivity. Fast-drying, smudge-resistant prints help you keep pace.
It's easy to get crisp, clear results. Designed together with your HP DesignJet printer as an optimized printing system, Original HP inks can help reduce downtime and improve productivity. Fast-drying, smudge-resistant prints help you keep pace.
| Performance | |
|---|---|
| Print technology | Thermal inkjet |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | Singapore |
| Compatibility | HP DesignJet T25X0/ T15X0/ T9X0 Series |
| Weight & dimensions | |
| Width | 202 mm |
| Depth | 129 mm |
| Height | 40 mm |
| Weight | 205 g |
| Package width | 202 mm |
| Package depth | 129 mm |
| Package height | 40 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 202 mm |
| Package depth | 129 mm |
| Package height | 40 mm |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | 5 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 55 °C |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 20 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Box contents | Ink cartridge |
| Other features | |
| UNSPSC-code | 44103105 |
You may also be interested in
| Product |
New
HP 727B 130-ml Matte Black DesignJet I...
Login for pricing
|
Popular
HP 72 Matte Black and Yellow DesignJet...
Login for pricing
|
Hot Product
HP 72 130-ml Yellow DesignJet Ink Cart...
Login for pricing
|
HP 70 130-ml Magenta DesignJet Ink Car...
Login for pricing
|
Bestseller
HP 72 130-ml Magenta Ink Cartridge
Login for pricing
|
Recommended
HP 70 130-ml Yellow DesignJet Ink Cart...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
3WX13A
|
C9384A
|
C9373A
|
C9453A
|
C9372A
|
C9454A
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|





