HP 727B 130-ml Gray DesignJet Ink Cartridge
SKU
3WX15A
- It's easy to get crisp, clear results. Designed together with your HP DesignJet printer as an optimized printing system, Original HP inks can help reduce downtime and improve productivity. Fast-drying, smudge-resistant prints help you keep pace.
- Ideal for design and engineering teams producing high-quality, professional drawings.
- Ink cartridge
Category: Print Heads
| SKU | 3WX15A |
|---|---|
| EAN | 0194850303937 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
Ideal for design and engineering teams producing high-quality, professional drawings.
It's easy to get crisp, clear results. Designed together with your HP DesignJet printer as an optimized printing system, Original HP inks can help reduce downtime and improve productivity. Fast-drying, smudge-resistant prints help you keep pace.
It's easy to get crisp, clear results. Designed together with your HP DesignJet printer as an optimized printing system, Original HP inks can help reduce downtime and improve productivity. Fast-drying, smudge-resistant prints help you keep pace.
| Performance | |
|---|---|
| Printing colours | Grey |
| Compatibility | DesignJet |
| Weight & dimensions | |
| Width | 202 mm |
| Depth | 129 mm |
| Height | 40 mm |
| Package width | 202 mm |
| Package depth | 129 mm |
| Package height | 40 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 202 mm |
| Package depth | 129 mm |
| Package height | 40 mm |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 20 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Box contents | Ink cartridge |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HP 727B 130-ml Gray DesignJet Ink Cart...
Login for pricing
|
New
HP 72 Matte Black and Yellow DesignJet...
Login for pricing
|
Hot Product
HP 72 130-ml Yellow DesignJet Ink Cart...
Login for pricing
|
HP 70 130-ml Magenta DesignJet Ink Car...
Login for pricing
|
Recommended
HP 72 130-ml Magenta Ink Cartridge
Login for pricing
|
Popular
HP 70 130-ml Yellow DesignJet Ink Cart...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
3WX15A
|
C9384A
|
C9373A
|
C9453A
|
C9372A
|
C9454A
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|





