EPOS IMPACT 800/1000 ANC ear pads
SKU
1001290
Category: Headphone/Headset Accessories
| SKU | 1001290 |
|---|---|
| EAN | 0840064411004 |
| Manufacturer | EPOS |
| Availability | Y |
2 pcs. Leatherette ear pads for IMPACT 800 & IMPACT 1000 ANC variants.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Ear pad |
| Brand compatibility | EPOS |
| Material | Leatherette |
| Product colour | Black |
| Compatibility | IMPACT 800/1000 ANC |
| Weight & dimensions | |
| Width | 70 mm |
| Depth | 19 mm |
| Height | 70 mm |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Packaging data | |
| Package weight | 38 g |
| Package width | 22 mm |
| Package depth | 147 mm |
| Package height | 74 mm |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 182 mm |
| Master (outer) case length | 243 mm |
| Master (outer) case height | 160 mm |
| Products per master (outer) case | 20 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
EPOS IMPACT 800/1000 ANC ear pads
Login for pricing
|
Jabra 8800-01-46 headphone/headset acc...
Login for pricing
|
New
Jabra 8800-00-79 telephone cable 0.5 m...
Login for pricing
|
Jabra 8800-01-06 telephone cable 0.5 m...
Login for pricing
|
Popular
Jabra A Windfilter
Login for pricing
|
Bestseller
Yealink DD10K DECT USB Dongle for the...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1001290
|
8800-01-46
|
8800-00-79
|
8800-01-06
|
14102-10
|
DD10K
|
| Manufacturer |
EPOS
|
JABRA
|
JABRA
|
JABRA
|
JABRA
|
Yealink
|
| Product type |
Ear pad
|
Cable
|
N/A
|
N/A
|
Microphone windscreen
|
N/A
|
| Product colour |
N/A
|
N/A
|
Black
|
Black
|
N/A
|
N/A
|





