Jabra A Windfilter
SKU
14102-10
- Wind filters for Jabra PRO 9400. One bag contains 10 wind filters.
- Original and authentic, manufacturer made accessory.
- MPN: 14102-10
Category: Headphone/Headset Accessories
| SKU | 14102-10 |
|---|---|
| EAN | 5706991013368 |
| Manufacturer | JABRA |
| Availability | Y |
Wind filters for Jabra Pro 9400. One bag contains 10 wind filters.
Wind filters for Jabra PRO 9400. One bag contains 10 wind filters.
Wind filters for Jabra PRO 9400. One bag contains 10 wind filters.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Microphone windscreen |
| Brand compatibility | Jabra |
| Material | Foam |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Jabra PRO 9400 |
| Country of origin | China |
| Ports & interfaces | |
| Bluetooth | Yes |
| Packaging data | |
| Package weight | 50 g |
| Package width | 90 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package height | 114 mm |
| Package type | Polybag |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 10 pc(s) |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 379 mm |
| Master (outer) case length | 144 mm |
| Master (outer) case height | 576 mm |
| Master (outer) case gross weight | 1.79 kg |
| Products per master (outer) case | 140 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Quantity per pack | 10 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
New
Jabra A Windfilter
Login for pricing
|
Jabra 8800-01-46 headphone/headset acc...
Login for pricing
|
Recommended
Jabra LINK 14201-30
Login for pricing
|
Hot Product
Jabra LINK 14201-31
Login for pricing
|
Popular
Jabra HHC adapter
Login for pricing
|
Bestseller
Jabra Link 14201-43
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
14102-10
|
8800-01-46
|
14201-30
|
14201-31
|
14201-16
|
14201-43
|
| Manufacturer |
JABRA
|
JABRA
|
JABRA
|
JABRA
|
JABRA
|
JABRA
|
| Product type |
Microphone windscreen
|
Cable
|
Accessory kit
|
Accessory kit
|
Accessory kit
|
Accessory kit
|





