Lenovo 4X77A99752 memory module 32 GB 1 x 32 GB DDR5
SKU
4X77A99752
Category: Memory Modules
| SKU | 4X77A99752 |
|---|---|
| EAN | 0889488758319 |
| Manufacturer | LENOVO |
| Availability | Y |
Memory reliability, performance and quality are even more critical today as customers utilize greater memory capacities for Big Data Analytics, Cloud Computing, Virtualization, Database and High Performance Computing workloads. Lenovo offers TruDDR5 and TruDDR4 Memory portfolio for ThinkSystem servers which help dramatically improve workload performance.
| Memory | |
|---|---|
| Buffered memory type | Clocked unregistered (unbuffered) |
| Internal memory | 32 GB |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Component for | Server |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Features | |
|---|---|
| Buffered memory type | Clocked unregistered (unbuffered) |
| Internal memory | 32 GB |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Component for | Server |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
You may also be interested in
| Product |
Lenovo 4X77A99752 memory module 32 GB...
Login for pricing
|
Hot Product
Crucial Pro CP2K32G64C40U5B memory mod...
Login for pricing
|
Bestseller
Micron MTC10C1084S1EC56BR memory modul...
Login for pricing
|
Recommended
Micron 32GB DDR5-5600 ECC UDIMM 2Rx8 C...
Login for pricing
|
G.Skill Ripjaws M5 RGB F5-6000J3636F16...
Login for pricing
|
Popular
G.Skill Ripjaws F5-5600S4040A32GX1-RS...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4X77A99752
|
CP2K32G64C40U5B
|
MTC10C1084S1EC56BR
|
MTC20C2085S1EC56BR
|
F5-6000J3636F16GX2-RM5NRW
|
F5-5600S4040A32GX1-RS
|
| Manufacturer |
LENOVO
|
Crucial
|
Micron
|
Micron
|
G.SKILL
|
G.SKILL
|
| Internal memory type |
DDR5
|
DDR5
|
DDR5
|
DDR5
|
DDR5
|
DDR5
|
| ECC |
Y
|
N
|
Y
|
Y
|
N
|
N
|
| Memory form factor |
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
262-pin SO-DIMM
|
| Component for |
Server
|
PC
|
Server
|
Server
|
PC
|
Notebook
|
| Internal memory |
32GB
|
64GB
|
16GB
|
32GB
|
32GB
|
32GB
|
| Memory layout (modules x size) |
1 x 32 GB
|
2 x 32 GB
|
1 x 16 GB
|
1 x 32 GB
|
2 x 16 GB
|
1 x 32 GB
|





