Lenovo 4X77A77030 memory module 32 GB 1 x 32 GB DDR5
SKU
4X77A77030
Category: Memory Modules
| SKU | 4X77A77030 |
|---|---|
| EAN | 0889488588558 |
| Manufacturer | LENOVO |
| Availability | Y |
Memory reliability, performance and quality are even more critical today as customers utilize greater memory capacities for Big Data Analytics, Cloud Computing, Virtualization, Database and High Performance Computing workloads. Lenovo offers TruDDR5 and TruDDR4 Memory portfolio for ThinkSystem servers which help dramatically improve workload performance.
| Memory | |
|---|---|
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Internal memory | 32 GB |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Component for | Server |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Features | |
|---|---|
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Internal memory | 32 GB |
| Internal memory type | DDR5 |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Component for | Server |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 32 GB |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
You may also be interested in
| Product |
Lenovo 4X77A77030 memory module 32 GB...
Login for pricing
|
Hot Product
Micron MTA36ASF8G72PZ-3G2R memory modu...
Login for pricing
|
Popular
Micron MTA18ASF4G72AZ-3G2R memory modu...
Login for pricing
|
New
HPE 16GB (1x16GB) Single Rank x8 DDR5-...
Login for pricing
|
Recommended
HPE 32GB (1x32GB) Dual Rank x8 DDR5-48...
Login for pricing
|
Bestseller
Corsair Vengeance RGB memory module 32...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4X77A77030
|
MTA36ASF8G72PZ-3G2R
|
MTA18ASF4G72AZ-3G2R
|
P64705-B21
|
P64339-B21
|
CMH32GX5M2B6400Z36
|
| Manufacturer |
LENOVO
|
Micron
|
Micron
|
HPE
|
HPE
|
Corsair
|
| Internal memory type |
DDR5
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR5
|
DDR5
|
DDR5
|
| ECC |
N/A
|
Y
|
Y
|
Y
|
N
|
N/A
|
| Memory form factor |
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
| Component for |
Server
|
PC/server
|
PC/server
|
PC/server
|
PC/server
|
PC
|
| Internal memory |
32GB
|
64GB
|
32GB
|
16GB
|
32GB
|
32GB
|
| Memory layout (modules x size) |
1 x 32 GB
|
1 x 64 GB
|
1 x 32 GB
|
1 x 16 GB
|
1 x 32 GB
|
2 x 16 GB
|





