Lenovo 2.5", 2.4TB, 10K, SAS, Hot Swap
SKU
4XB7A83970
Category: Internal Hard Drives
| SKU | 4XB7A83970 |
|---|---|
| EAN | 0889488657070 |
| Manufacturer | LENOVO |
| Availability | Y |
The Lenovo internal drives to extend your systems with big capacity and good compatibility. Upgrading your systems with the new options will bring you great values with flexibility, scalability, field-proven reliability.
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 2400 GB |
| HDD speed | 10000 RPM |
| Interface | SAS |
| Hot-swap | Yes |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Features | |
|---|---|
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 2400 GB |
| HDD speed | 10000 RPM |
| Interface | SAS |
| Hot-swap | Yes |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Other features | |
| Interface | SAS |
You may also be interested in
| Product |
New
Lenovo 2.5", 2.4TB, 10K, SAS, Hot...
Login for pricing
|
Popular
Cisco 1.8TB 12G SAS 10K SFF 4K interna...
Login for pricing
|
Bestseller
Seagate SkyHawk AI internal hard drive...
Login for pricing
|
Seagate SkyHawk ST10000VE001 internal...
Login for pricing
|
Hot Product
Synology HAT3320-8T internal hard driv...
Login for pricing
|
Recommended
Western Digital WD_BLACK WD102FZBX int...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4XB7A83970
|
UCS-HD18TB10KS4K=
|
ST8000VE001
|
ST10000VE001
|
HAT3320-8T
|
WD102FZBX
|
| Manufacturer |
LENOVO
|
Cisco
|
SEAGATE
|
SEAGATE
|
SYNOLOGY
|
WESTERN DIGITAL
|
| HDD capacity |
2000GB to 2500GB
|
1500GB to 2000GB
|
2500GB and more
|
2500GB and more
|
2500GB and more
|
2500GB and more
|
| Interface |
SAS
|
N/A
|
Serial ATA III
|
N/A
|
Serial ATA III
|
Serial ATA III
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
HDD
|
HDD
|
HDD
|
HDD
|
| HDD speed |
10000RPM to 15000RPM
|
10000RPM to 15000RPM
|
7200RPM to 7500RPM
|
7200RPM to 7500RPM
|
7200RPM to 7500RPM
|
7200RPM to 7500RPM
|
| HDD size |
2.5 "
|
2.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Surveillance system
|
Surveillance system
|
NAS
|
Game console
|





