Lenovo 2.5", 1.2TB, 10K SAS, Hot Swap
SKU
7XB7A00027
Category: Internal Hard Drives
| SKU | 7XB7A00027 |
|---|---|
| EAN | 0889488432776 |
| Manufacturer | LENOVO |
| Availability | Y |
The Lenovo internal drives to extend your systems with big capacity and good compatibility. Upgrading your systems with the new options will bring you great values with flexibility, scalability, field-proven reliability.
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 1.2 TB |
| HDD speed | 10000 RPM |
| Interface | SAS |
| Hot-swap | Yes |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 1.2 TB |
| HDD speed | 10000 RPM |
| Interface | SAS |
| Hot-swap | Yes |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Power | |
| Operating voltage NEW | 5 V |
| Technical details | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Other features | |
| Interface | SAS |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Lenovo 2.5", 1.2TB, 10K SAS, Hot...
Login for pricing
|
Seagate SkyHawk ST10000VE001 internal...
Login for pricing
|
New
Lenovo 2.5", 2.4TB, 10K, SAS, Hot...
Login for pricing
|
Bestseller
Synology ?HAT3300-6T NAS 6TB SATA 3.5...
Login for pricing
|
Recommended
HPE 4TB SATA 6G Business Critical 7.2K...
Login for pricing
|
Hot Product
Synology HAT3320-8T internal hard driv...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
7XB7A00027
|
ST10000VE001
|
4XB7A83970
|
HAT3300-6T
|
801888-B21
|
HAT3320-8T
|
| Manufacturer |
LENOVO
|
SEAGATE
|
LENOVO
|
SYNOLOGY
|
HPE
|
SYNOLOGY
|
| HDD capacity |
1000GB to 1500GB
|
2500GB and more
|
2000GB to 2500GB
|
2500GB and more
|
2500GB and more
|
2500GB and more
|
| Interface |
N/A
|
N/A
|
SAS
|
Serial ATA
|
Serial ATA
|
Serial ATA III
|
| Type |
N/A
|
HDD
|
HDD
|
HDD
|
HDD
|
HDD
|
| HDD speed |
10000RPM to 15000RPM
|
7200RPM to 7500RPM
|
10000RPM to 15000RPM
|
5400RPM to 5900RPM
|
7200RPM to 7500RPM
|
7200RPM to 7500RPM
|
| HDD size |
2.5 "
|
3.5 "
|
2.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
| Component for |
Server/workstation
|
Surveillance system
|
Server/workstation
|
NAS
|
N/A
|
NAS
|





