Jabra PanaCast Control - UC (AU/NZ, UC TC, PoE, Power cord-I, 2x Ethernet cables 4.57m/15ft, PoE Injector)
SKU
8510-235
Login for pricing
In Stock:
1 available
PanaCast Control - UC (AU/NZ, UC TC, PoE, Power cord-I, 2x Ethernet cables 4.57m/15ft, PoE Injector)
- Tap into an easier meeting experience with the touchscreen-activated tablet
- PIR motion sensor for automatic system wake-up whenever someone enters the room
- Environmental sensors monitor room air quality to ensure rooms stay in peak meeting-ready condition
- Single cable connectivity for simple, secure power over ethernet
Category: Tablets
| SKU | 8510-235 |
|---|---|
| EAN | 5706991029819 |
| Manufacturer | JABRA |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
Our PanaCast Control touchscreen tablet makes meetings run smoothly even when everyone's rushing out of one and straight into another. The PIR motion sensor automatically wakes the system up as soon as someone enters the room for instant meeting readiness, and a single cable to connect to power over the ethernet is the definition of speedy plug-and-play simplicity.
Our PanaCast Control touchscreen tablet makes meetings run smoothly even when everyone's rushing out of one and straight into another.
Our PanaCast Control touchscreen tablet makes meetings run smoothly even when everyone's rushing out of one and straight into another.
| Display | |
|---|---|
| Display diagonal | 25.6 cm (10.1") |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Network | |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ports & interfaces | |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Design | |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Form factor | Slate |
| Product colour | Black |
| Cable lock slot | Yes |
| Certification | Microsoft Teams Rooms;Zoom Room |
| Security | |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cable lock slot | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 248 mm |
| Depth | 156 mm |
| Height | 85 mm |
| Weight | 958 g |
| Package width | 270 mm |
| Package depth | 190 mm |
| Package height | 135 mm |
| Package weight | 1.87 kg |
| Packaging content | |
| Carrying case | Yes |
| Certificates | |
| Certification | Microsoft Teams Rooms;Zoom Room |
| Technical details | |
| Packaging content | Jabra PanaCast Control;PoE Power Injector;2 x Ethernet cable 4.57m/15ft;1 x regional power cable |
| Other features | |
| Cable lock slot | Yes |
You may also be interested in
| Product |
New
Jabra PanaCast Control - UC (AU/NZ, UC...
Login for pricing
|
Bestseller
Samsung Galaxy Tab Active5 Pro SM-X356...
Login for pricing
|
Recommended
Samsung Galaxy Tab Active5 Pro SM-X350...
Login for pricing
|
Apple iPad mini 5G TD-LTE & FDD-LT...
Login for pricing
|
Hot Product
Samsung Galaxy Tab S11 Wi-Fi 128 GB 27...
Login for pricing
|
Samsung Galaxy Tab Active5 Pro SM-X356...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
8510-235
|
SM-X356BZGASTS
|
SM-X350NZGES03
|
MXPT3X/A
|
SM-X730NZAAXSA
|
SM-X356BZGESTS
|
| Manufacturer |
JABRA
|
Samsung
|
Samsung
|
Apple
|
Samsung
|
Samsung
|
| Platform |
N/A
|
Android
|
Android
|
iPadOS
|
Android
|
Android
|
| Form factor |
Slate
|
Slate
|
Slate
|
Slate
|
Slate
|
Slate
|
| Display diagonal |
10" to 12"
|
10" to 12"
|
10" to 12"
|
7" to 10"
|
10" to 12"
|
10" to 12"
|
| Product colour |
Black
|
Green
|
Green
|
Grey
|
Grey
|
Green
|
| Operating system installed |
N/A
|
Android 15
|
N/A
|
iPadOS 18
|
N/A
|
Android 15
|
| Card reader integrated |
N/A
|
Y
|
Y
|
N
|
Y
|
Y
|
| Internal memory |
N/A
|
4GB
|
4GB
|
N/A
|
8GB
|
4GB
|
| Mobile network connection |
N/A
|
Y
|
N
|
Y
|
N
|
Y
|
| Position location |
N/A
|
Y
|
Y
|
Y
|
N/A
|
Y
|
| Rear camera type |
N/A
|
Single camera
|
Single camera
|
Single camera
|
Single camera
|
Single camera
|
| Panel type |
N/A
|
TFT
|
TFT
|
IPS
|
AMOLED
|
TFT
|




