Incase Halo Case for AirPods 4 4th Generation - Oil Slick Lilac
SKU
INOM100777-OSLL
- Advanced wraparound hydro dip submersion with layered TPU-wrapped graphics
- 360-degree protection against impacts, bumps, and scratches
- Soft touch coating
- Full access to speaker, lanyard loop, and ports
- Recycled TPU
- Discoloration defense
- Wireless charging compatible
Category: Headphone/Headset Accessories
| SKU | INOM100777-OSLL |
|---|---|
| EAN | 0650450365008 |
| Manufacturer | Incase |
| Availability | Y |
The Incase Halo Case for AirPods 4 is our answer to the new era of AirPods protection. Finished with a unique hydro dip submersion technique for a wraparound, fade-resistant, abstract gradient finish, the Halo Case comes in three unique colorways: Oil Slick Ocean, Oil Slick Smoke, and Oil Slick Lilac. Lightweight and form-fitting, we built the Halo Case with full access to your AirPods’ speaker, charging port, and versatile lanyard loop. And, of course, it’s fully wireless charging compatible.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Case |
| Brand compatibility | Apple |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Product colour | Lilac |
| Compatibility | AirPods 4 |
| Protection features | Bump resistant, Impact resistant, Scratch resistant |
| Weight & dimensions | |
| Width | 53.3 mm |
| Depth | 58.3 mm |
| Height | 25.4 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Incase Halo Case for AirPods 4 4th Gen...
Login for pricing
|
Popular
Jabra Kensington lock adaptor
Login for pricing
|
Yealink YHA-NB headphone/headset acces...
Login for pricing
|
Hot Product
Poly Blackwire BW300 Leatherette Ear C...
Login for pricing
|
Bestseller
Poly EncorePro HW700 Leatherette Ear C...
Login for pricing
|
New
Poly 4 Pin QD Headset to 6 Pin QD Audi...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
INOM100777-OSLL
|
14208-10
|
YHA-NB
|
920P3AA
|
85R27AA
|
85Q45AA
|
| Manufacturer |
Incase
|
JABRA
|
Yealink
|
HP Poly
|
HP Poly
|
HP Poly
|
| Product type |
Case
|
N/A
|
Neckband
|
Ear pad
|
Cushion/ring set
|
N/A
|




