Huddly 7090043790276 USB cable USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) 2 m USB A USB C Black
SKU
7090043790276
Category: USB Cables
| SKU | 7090043790276 |
|---|---|
| EAN | 7090043790276 |
| Manufacturer | Huddly |
| Availability | Y |
SHURE HUDDLY USB3 ANGLED C-A CABLE, 2 METER
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Angled |
| USB version | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB C |
| Cable length | 2 m |
| Product colour | Black |
| Maximum data transfer rate | 5000 Mbit/s |
| AWG wire size | 32/22 |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Maximum data transfer rate | 5 Gbit/s |
| Input voltage | 5 V |
| Input current (max) | 3 A |
| Cable diameter | 4.5 mm |
| Weight | 68 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Power | |
| Input voltage | 5 V |
| Input current (max) | 3 A |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 2 m |
| Cable diameter | 4.5 mm |
| Weight | 68 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Huddly 7090043790276 USB cable USB 3.2...
Login for pricing
|
Popular
StarTech.com 15m / 50 ft Active USB 2....
Login for pricing
|
StarTech.com 5m USB 2.0 Active Extensi...
Login for pricing
|
Yealink USB2-EXT-5M Extender cable Black
Login for pricing
|
Bestseller
StarTech.com 3m (10ft) Active USB-C Ca...
Login for pricing
|
Ubiquiti UACC-AI-Theta-Video-Cable-1M...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
7090043790276
|
USB2HAB50AC
|
USB2AAEXT5M
|
USB2-EXT-5M
|
UCC-3M-10G-USB-CABLE
|
UACC-AI-THETA-VIDEO-CABLE-1M
|
| Manufacturer |
Huddly
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
Yealink
|
StarTech.com
|
Ubiquiti
|
| Product colour |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Black
|
N/A
|
N/A
|
| Connector 1 |
USB A
|
USB A
|
USB A
|
N/A
|
USB C
|
N/A
|
| Connector 2 |
USB C
|
USB B
|
USB A
|
N/A
|
USB C
|
N/A
|
| USB version |
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|
USB 2.0
|
USB 2.0
|
N/A
|
USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2)
|
N/A
|
| Product type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Extender cable
|
N/A
|
N/A
|





