HUAWEI eKit SFP+STACK-CU0M5 InfiniBand/fibre optic cable 0.5 m Green
SKU
SFP+STACK-CU0M5
Category: InfiniBand & Fibre Optic Cables
| SKU | SFP+STACK-CU0M5 |
|---|---|
| Manufacturer | HUAWEI |
| Availability | Y |
SFP+ High speed dedicated stack cable-0.5m
| Features | |
|---|---|
| Cable length | 0.5 m |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Product colour | Green |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Cable shape | Round |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Bending radius | 2.5 cm |
| Weight & dimensions | |
| Bending radius | 2.5 cm |
| Cable length | 0.5 m |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
HUAWEI eKit SFP+STACK-CU0M5 InfiniBand...
Login for pricing
|
Popular
Allied Telesis AT-SP10TW1 InfiniBand/f...
Login for pricing
|
QNAP CAB-DAC30M-SFPP InfiniBand/fibre...
Login for pricing
|
QNAP CAB-DAC50M-SFPP InfiniBand/fibre...
Login for pricing
|
Bestseller
HPE Aruba Networking 10G SFP+ to SFP+...
Login for pricing
|
Hot Product
Ubiquiti UACC-AOC-SFP28-10M InfiniBand...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SFP+STACK-CU0M5
|
AT-SP10TW1
|
CAB-DAC30M-SFPP
|
CAB-DAC50M-SFPP
|
J9283D
|
UACC-AOC-SFP28-10M
|
| Manufacturer |
HUAWEI
|
ALLIED TELESIS
|
QNAP
|
QNAP
|
HPE
|
Ubiquiti
|
| Cable type |
N/A
|
N/A
|
DAC
|
DAC
|
DAC
|
N/A
|





