HPE Networking Instant On 10G LR SFP+ LC 10km SMF Transceiver
SKU
S0G21A
| SKU | S0G21A |
|---|---|
| EAN | 0190017685359 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
.
| Performance | |
|---|---|
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Interface type | SFP+ |
| Maximum transfer distance | 10000 m |
| Network | |
|---|---|
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Interface type | SFP+ |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 15 g |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HPE Networking Instant On 10G LR SFP+...
Login for pricing
|
Allied Telesis AT-SP10TW3 InfiniBand/f...
Login for pricing
|
Popular
Allied Telesis AT-SP10TW1 InfiniBand/f...
Login for pricing
|
Hot Product
Ubiquiti Single-Mode LC Fiber Cable fi...
Login for pricing
|
D-Link SFP 10/100/1000 BASE-T Copper T...
Login for pricing
|
Recommended
StarTech.com HPE J9151E Compatible SFP...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
S0G21A
|
AT-SP10TW3
|
AT-SP10TW1
|
FC-SM-300
|
DGS-712
|
J9151E-ST
|
| Manufacturer |
HPE
|
ALLIED TELESIS
|
ALLIED TELESIS
|
Ubiquiti
|
D-LINK
|
StarTech.com
|
| Interface type |
SFP+
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
SFP
|
SFP+
|
| Maximum data transfer rate |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
1000 Mbit/s
|
10000 Mbit/s
|
| SFP transceiver type |
Fiber optic
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Copper
|
Fiber optic
|




