HPE Intel I350-T4 Ethernet 1Gb 4-port BASE-T OCP3 Adapter for
SKU
P08449-B21
Login for pricing
In Stock:
2 available
Intel I350-T4 Ethernet 1Gb 4-port BASE-T OCP3 Adapter for HPE
Category: Network Cards
| SKU | P08449-B21 |
|---|---|
| EAN | 0190017312491 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Internal | Yes |
| PCI version | 2.0 |
| Connectivity technology | Wired |
| Host interface | PCI Express |
| Interface | Ethernet |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 4 |
| Bandwidth | |
| Maximum data transfer rate | 1 Mbit/s |
| Network | |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Maximum data transfer rate | 1 Mbit/s |
| Ethernet LAN | Yes |
| Design | |
| Internal | Yes |
| Form factor | OCP 3.0 |
| Compatible products | ProLiant DL325 Gen10+, ProLiant DL385 Gen10+ |
| Component for | Server |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 214.9 mm |
| Depth | 249.7 mm |
| Height | 61.7 mm |
| Weight | 260 g |
| Performance | |
| Compatible products | ProLiant DL325 Gen10+, ProLiant DL385 Gen10+ |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Other features | |
| Form factor | OCP 3.0 |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
You may also be interested in
| Product |
Popular
HPE Intel I350-T4 Ethernet 1Gb 4-port...
Login for pricing
|
Hot Product
StarTech.com Dual Port PCI Express (PC...
Login for pricing
|
Bestseller
StarTech.com Dual Port Gigabit PCI Exp...
Login for pricing
|
QNAP QXP-3X4PES network card Internal...
Login for pricing
|
New
Lenovo 4XC7A08277 network card Interna...
Login for pricing
|
Recommended
StarTech.com 1-Port GbE SFP Network Ca...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
P08449-B21
|
ST2000SPEXI
|
ST1000SPEXD4
|
QXP-3X4PES
|
4XC7A08277
|
P011GI-NETWORK-CARD
|
| Manufacturer |
HPE
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
QNAP
|
LENOVO
|
StarTech.com
|
| Interface |
Ethernet
|
Ethernet
|
Ethernet
|
N/A
|
Ethernet
|
Fiber
|
| Internal |
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
| Connectivity technology |
Wired
|
Wired
|
Wired
|
Wired
|
Wired
|
Wired
|
| Host interface |
PCI Express
|
PCI Express
|
PCI Express
|
N/A
|
PCI
|
PCI Express
|





