HPE Aruba Networking 50G SFP56 to SFP56 0.65m Direct Attach Copper Cable
SKU
R0M46A
Login for pricing
In Stock:
1 available
Aruba Networking 50G SFP56 to SFP56 0.65m Direct Attach Copper Cable
Category: InfiniBand & Fibre Optic Cables
| SKU | R0M46A |
|---|---|
| EAN | 0190017326894 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
.
| Features | |
|---|---|
| Cable length | 0.65 m |
| Connector 1 | SFP56 |
| Connector 2 | SFP56 |
| Product colour | Black |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85447000 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 70 g |
| Cable length | 0.65 m |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 85447000 |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85447000 |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HPE Aruba Networking 50G SFP56 to SFP5...
Login for pricing
|
Popular
Cisco QSFP - 4xSFP10G, 2m InfiniBand/f...
Login for pricing
|
Ubiquiti UACC-AOC-QSFP28-10M InfiniBan...
Login for pricing
|
Recommended
Ubiquiti UACC-AOC-QSFP28-20M InfiniBan...
Login for pricing
|
Ubiquiti UACC-AOC-QSFP28-30M InfiniBan...
Login for pricing
|
Ubiquiti UACC-DAC-QSFP28-0.5M-10 Infin...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
R0M46A
|
QSFP-4SFP10G-CU2M=
|
UACC-AOC-QSFP28-10M
|
UACC-AOC-QSFP28-20M
|
UACC-AOC-QSFP28-30M
|
UACC-DAC-QSFP28-0.5M-10
|
| Manufacturer |
HPE
|
Cisco
|
Ubiquiti
|
Ubiquiti
|
Ubiquiti
|
Ubiquiti
|
| Cable type |
N/A
|
N/A
|
AOC
|
AOC
|
AOC
|
DAC
|





