HP B550 PC Mounting Bracket
SKU
16U00AA
Category: Mounting Kits
| SKU | 16U00AA |
|---|---|
| EAN | 0195122062996 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
HP B550 Z Display PC Mounting Bracket
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| UNSPSC-code | 31162313 |
| Compatibility | Z24f G3, Z24u G3, Z24n G3, Z27k G3, Z27q G3, Z27u G3, Z25xs G3, Z27xs G3, Z32k G3, Z24q G3, Z24m G3, P22h G5, P24h G5, P27h G5, P32u G5, 724pu, 724pn, 724pf, 732pk |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 318 g |
| Width | 130 mm |
| Depth | 256.5 mm |
| Height | 12.7 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 296 mm |
| Package depth | 153 mm |
| Package height | 28.5 mm |
| Package weight | 690 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
New
HP B550 PC Mounting Bracket
Login for pricing
|
Hot Product
MSI AIO Wall Mountkit III
Login for pricing
|
Shuttle PV02 - VESA mount accessory fo...
Login for pricing
|
Bestseller
Poly Edge E300/320/350 Wall Mount Brac...
Login for pricing
|
Recommended
Grandstream Networks GDS37X0-INWALL mo...
Login for pricing
|
Popular
HP B250 PC Mounting Bracket
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
16U00AA
|
306-A612111-C22
|
PV02
|
8F3R2AA
|
GDS37x0-INWALL
|
8RA46AA
|
| Manufacturer |
HP
|
MSI
|
Shuttle
|
HP Poly
|
Grandstream Networks
|
HP
|





