HP 738 300-ml Yellow DesignJet Ink Cartridge print head
SKU
676M8A
- Take quality, durability, and sustainability to new heights with HP Flex Tech Inks. Based on years of field experience with HP PageWide XL printers, this ink delivers exceptional results while also helping to reduce your environmental impact.
- Ink cartridge
Category: Print Heads
| SKU | 676M8A |
|---|---|
| EAN | 0196548336180 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
HP 738 300-ML YELLOW DESIGNJET INK CARTRIDGE -T850/T950
| Performance | |
|---|---|
| Printing colours | Yellow |
| Compatibility | HP DesignJet T850, T950 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 283 mm |
| Depth | 41 mm |
| Height | 118 mm |
| Weight | 454 g |
| Package width | 283 mm |
| Package depth | 41 mm |
| Package height | 118 mm |
| Package weight | 509 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 283 mm |
| Package depth | 41 mm |
| Package height | 118 mm |
| Package weight | 509 g |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Box contents | Ink cartridge |
| Other EU Hazard statement(s) | EUH208: Contains sensitizing substance. May produce an allergic reaction |
You may also be interested in
| Product |
New
HP 738 300-ml Yellow DesignJet Ink Car...
Login for pricing
|
Popular
HP 711 DesignJet Printhead Replacement...
Login for pricing
|
HP 727 300-ml Magenta DesignJet Ink Ca...
Login for pricing
|
Hot Product
HP 730 300-ml Cyan DesignJet Ink Cartr...
Login for pricing
|
Recommended
HP 730 300-ml Magenta DesignJet Ink Ca...
Login for pricing
|
Bestseller
HP 730 300-ml Yellow DesignJet Ink Car...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
676M8A
|
C1Q10A
|
F9J77A
|
P2V68A
|
P2V69A
|
P2V70A
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|





