HP 738 300-ml Cyan DesignJet Ink Cartridge
SKU
676M6A
- Take quality, durability, and sustainability to new heights with HP Flex Tech Inks. Based on years of field experience with HP PageWide XL printers, this ink delivers exceptional results while also helping to reduce your environmental impact.
- Ink cartridge
Category: Print Heads
| SKU | 676M6A |
|---|---|
| EAN | 0196548336166 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
HP 738 300-ML CYAN DESIGNJET INK CARTRIDGE -T850/T950
| Performance | |
|---|---|
| Print technology | Thermal inkjet |
| Printing colours | Cyan |
| Country of origin | Singapore |
| Compatibility | HP DesignJet T850, T950 printers |
| Weight & dimensions | |
| Width | 283 mm |
| Depth | 41 mm |
| Height | 118 mm |
| Weight | 454 g |
| Package width | 283 mm |
| Package depth | 41 mm |
| Package height | 118 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 283 mm |
| Package depth | 41 mm |
| Package height | 118 mm |
| Logistics data | |
|---|---|
| Pallet gross weight | 304.1 kg |
| Products per pallet | 510 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1219 x 1016 x 920 mm |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1218.9 x 1016 x 919.5 mm (48 x 40 x 36.2") |
| Master (outer) cases per pallet | 102 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Box contents | Ink cartridge |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 0.8 |
| Other EU Hazard statement(s) | EUH208: Contains sensitizing substance. May produce an allergic reaction |
| Master (outer) cases per pallet layer | 17 pc(s) |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 304.1 kg |
| UNSPSC-code | 44103105 |
| Products per pallet | 510 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1219 x 1016 x 920 mm |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1218.9 x 1016 x 919.5 mm (48 x 40 x 36.2") |
| Master (outer) cases per pallet | 102 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
New
HP 738 300-ml Cyan DesignJet Ink Cartr...
Login for pricing
|
Hot Product
HP 711 DesignJet Printhead Replacement...
Login for pricing
|
HP 727 300-ml Magenta DesignJet Ink Ca...
Login for pricing
|
Popular
HP 730 300-ml Cyan DesignJet Ink Cartr...
Login for pricing
|
Recommended
HP 730 300-ml Magenta DesignJet Ink Ca...
Login for pricing
|
Bestseller
HP 730 300-ml Yellow DesignJet Ink Car...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
676M6A
|
C1Q10A
|
F9J77A
|
P2V68A
|
P2V69A
|
P2V70A
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|





