Getac GBM6X9 laptop spare part Battery
SKU
GBM6X9
Login for pricing
In Stock:
4 available
10.8 V, 6900 mAh, Lithium Polymer, Black, 143 x 74 x 20.5 mm, 0.328 kg
Category: Laptop Spare Parts
| SKU | GBM6X9 |
|---|---|
| Manufacturer | Getac |
| Availability | Y |
The hot-swappable battery can support full-shift computing with no downtime. It is a great solution for mobile professionals who require long battery life for all-day operation.
| Features | |
|---|---|
| Type | Battery |
| Brand compatibility | Any brand |
| Product colour | Black |
| Battery | |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery capacity | 6900 mAh |
| Battery voltage | 10.8 V |
| Weight & dimensions | |
| Width | 74 mm |
| Depth | 143 mm |
| Height | 20.5 mm |
| Weight | 328.8 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Getac GBM6X9 laptop spare part Battery
Login for pricing
|
Getac GBS6X2 laptop spare part Battery
Login for pricing
|
Getac GBM6X6 laptop spare part Battery
Login for pricing
|
|---|---|---|---|
| SKU |
GBM6X9
|
GBS6X2
|
GBM6X6
|
| Manufacturer |
Getac
|
Getac
|
Getac
|
| Type |
Battery
|
Battery
|
Battery
|
| Brand compatibility |
Any brand
|
Getac
|
Getac
|


