Ergotron DM12-1006-4 portable device management cart/cabinet Wall mounted Black, Metallic
SKU
DM12-1006-4
| SKU | DM12-1006-4 |
|---|---|
| EAN | 0698833050332 |
| Manufacturer | ERGOTRON |
| Availability | Y |
Power up! This slim storage enclosure is perfect for charging and securing up to 12 tablets and Chromebooks. It’s designed to be compatible with a wide variety of manufacturers like Microsoft, Samsung, Apple, Lenovo, HP, Dell, Amazon, Asus, Acer and many others. Features include a space-saving profile and easy device access with Show & Stow™ technology.
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Wall mounted |
| Placement | Wall |
| Number of devices supported | 12 |
| Product colour | Black, Metallic |
| Certification | RoHS, REACH, WEEE, EU (94/620EC) |
| Locking | Yes |
| Design | |
| Type | Wall mounted |
| Placement | Wall |
| Product colour | Black, Metallic |
| Features | |
| Number of devices supported | 12 |
| Certification | RoHS, REACH, WEEE, EU (94/620EC) |
| Locking | Yes |
| Power | |
|---|---|
| Input current | 8 A |
| Certificates | |
| Certification | RoHS, REACH, WEEE, EU (94/620EC) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 670 mm |
| Depth | 150 mm |
| Height | 910 mm |
| Weight | 29.3 kg |
| Package width | 1040 mm |
| Package depth | 740 mm |
| Package height | 210 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 1040 mm |
| Package depth | 740 mm |
| Package height | 210 mm |
You may also be interested in
| Product |
Ergotron DM12-1006-4 portable device m...
Login for pricing
|
Kensington AC12 Portable device manage...
Login for pricing
|
|---|---|---|
| SKU |
DM12-1006-4
|
64415
|
| Manufacturer |
ERGOTRON
|
KENSINGTON
|
| Type |
N/A
|
Portable device management cart
|
| Number of devices supported |
10 to 15
|
10 to 15
|

