Ergotron 98-745-292 monitor mount / stand Desk Black
SKU
98-745-292
Category: Monitor Mounts & Stands
| SKU | 98-745-292 |
|---|---|
| EAN | 0698833092967 |
| Manufacturer | ERGOTRON |
| Availability | Y |
This three-monitor mount lets you position screens for a new level of flexible working while enhancing your space with a sleek design. Take back your desktop: suspend multiple monitors on a single base to uncover more worksurface. Arrange large screens in a triangle or smaller screens side by side.
| Mounting | |
|---|---|
| Number of displays supported | 1 |
| Mounting type | Desk |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 400 g |
| Package weight | 500 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 500 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Mounting type | Desk |
You may also be interested in
| Product |
Ergotron 98-745-292 monitor mount / st...
Login for pricing
|
Popular
Kensington 52786 monitor mount / stand...
Login for pricing
|
Hot Product
Kensington 52785 monitor mount / stand...
Login for pricing
|
New
Atdec AF-WD-P monitor mount / stand Bl...
Login for pricing
|
Bestseller
Brateck MABT-LDT12-C01 monitor mount /...
Login for pricing
|
Recommended
MBeat activiva ErgoLife Freestanding W...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
98-745-292
|
52786
|
52785
|
AF-WD-P
|
LDT12-C01
|
ACA-MSTD-02OAK
|
| Manufacturer |
ERGOTRON
|
KENSINGTON
|
KENSINGTON
|
ATDEC
|
Brateck
|
mBeat
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
Black
|
N/A
|
Black
|
N/A
|
| Mounting type |
Desk
|
Desk
|
Desk
|
Wall
|
Desk
|
Desk
|
| Number of displays supported |
1 to 2
|
1 to 2
|
1 to 2
|
1 to 2
|
1 to 2
|
1 to 2
|





