Epson Singlepack UltraChrome XD Matte BlackT694500(700ml)
SKU
C13T694500
Category: Ink Cartridges
| SKU | C13T694500 |
|---|---|
| EAN | 0010343886223 |
| Manufacturer | EPSON |
| Availability | Y |
Ink
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| OEM code | C13T694500 |
| Black ink volume | 700 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Printing colours | Matte black |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | SC-T3000, SC-T5000, SC-T7000 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package width | 46 mm |
| Package depth | 350 mm |
| Package height | 116 mm |
| Package weight | 1.06 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 480 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 46 mm |
| Package depth | 350 mm |
| Package height | 116 mm |
| Package weight | 1.06 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Products per pallet layer (UK) | 72 pc(s) |
| Products per pallet layer | 48 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 720 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 57 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Country of origin | Indonesia |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 57 cm |
| Products per pallet | 480 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 72 pc(s) |
| Products per pallet layer | 48 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 720 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 57 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Country of origin | Indonesia |
You may also be interested in
| Product |
New
Epson Singlepack UltraChrome XD Matte...
Login for pricing
|
Hot Product
HP 976Y BLACK ORIGINAL INKCRTG 17K PAG...
Login for pricing
|
Bestseller
HP 76X BLACK TONER - HIGH YIELD. APPRO...
Login for pricing
|
Popular
Epson UltraChrome XD2 ink cartridge 1...
Login for pricing
|
Epson UltraChrome XD2 ink cartridge 1...
Login for pricing
|
Epson UltraChrome XD2 ink cartridge 1...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C13T694500
|
L0R08A
|
CF276X
|
C13T41L400
|
C13T41L500
|
C13T41L300
|
| Manufacturer |
EPSON
|
HP
|
HP
|
EPSON
|
EPSON
|
EPSON
|
| Type |
Original
|
N/A
|
N/A
|
Original
|
Original
|
Original
|
| Printing colours |
Matte black
|
N/A
|
N/A
|
Yellow
|
Black
|
Magenta
|
| Brand compatibility |
Epson
|
N/A
|
N/A
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
| Supply type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Single pack
|
Single pack
|
Single pack
|





