EPOS ADAPT 100 / C10 leatherette earpads Ear pad
SKU
1000912
Login for pricing
In Stock:
7 available
EPOS ADAPT 100 / C10 leatherette earpads, Ear pad, Leatherette, Black
Category: Headphone/Headset Accessories
| SKU | 1000912 |
|---|---|
| EAN | 5714708007135 |
| Manufacturer | EPOS |
| Availability | Y |
EPOS ADAPT 100 / C10 leatherette earpads. Product type: Ear pad, Material: Leatherette, Product colour: Black
| Features | |
|---|---|
| Product type | Ear pad |
| Brand compatibility | EPOS |
| Material | Leatherette |
| Product colour | Black |
| Compatibility | ADAPT 100, C10 |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Packaging data | |
| Package weight | 14 g |
| Package width | 10 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 110 mm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 215 mm |
| Master (outer) case length | 390 mm |
| Master (outer) case height | 251 mm |
| Products per master (outer) case | 100 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
EPOS ADAPT 100 / C10 leatherette earpa...
Login for pricing
|
Popular
Jabra Kensington lock adaptor
Login for pricing
|
Yealink YHA-NB headphone/headset acces...
Login for pricing
|
Hot Product
Poly Blackwire BW300 Leatherette Ear C...
Login for pricing
|
Bestseller
Poly EncorePro HW700 Leatherette Ear C...
Login for pricing
|
New
Poly 4 Pin QD Headset to 6 Pin QD Audi...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1000912
|
14208-10
|
YHA-NB
|
920P3AA
|
85R27AA
|
85Q45AA
|
| Manufacturer |
EPOS
|
JABRA
|
Yealink
|
HP Poly
|
HP Poly
|
HP Poly
|
| Product type |
Ear pad
|
N/A
|
Neckband
|
Ear pad
|
Cushion/ring set
|
N/A
|




