DYMO 2166659 printer label White
SKU
2166659
- Authentic DYMO labels provide clear, legible text for accurate delivery of packages or for visitor management
- Direct thermal-printing eliminates messy and expensive ink or toner
- Easy-to-peel labels are easy to use for fast, precise labelling
- Packed in rolls so you can quickly print one LW label or hundreds with no waste
- Compatible only with DYMO LabelWriter 5XL and 4XL label makers; Made in Belgium
Category: Printer Labels
| SKU | 2166659 |
|---|---|
| EAN | 3026981666599 |
| Manufacturer | DYMO |
| Availability | Y |
Dymo 2166659 XL DHL shippinglabel 102 x 210 mm
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Purpose | Universal |
| Product colour | White |
| Compatible products | LabelWriter 5XL |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Label width | 10.2 cm |
| Label height | 21 cm |
| Weight | 1 kg |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 1 |
| Labels per roll | 140 pc(s) |
| Labels per pack | 140 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
DYMO 2166659 printer label White
Login for pricing
|
Hot Product
Brother DK-44605 printer label Yellow
Login for pricing
|
Recommended
Avery 947002 printer label White Non-a...
Login for pricing
|
Bestseller
Avery 959008 printer label White Self-...
Login for pricing
|
New
Avery 959031 printer label White Self-...
Login for pricing
|
Popular
Avery Crystal Clear Address Labels
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
2166659
|
DK-44605
|
947002
|
959008
|
959031
|
959051
|
| Manufacturer |
DYMO
|
Brother
|
AVERY
|
AVERY
|
AVERY
|
AVERY
|





