DELL 492-BDPS power adapter/inverter Indoor 130 W Black
SKU
492-BDPS
Login for pricing
In Stock:
139 available
Make powering up from anywhere easier with the smart design and quick processing speeds of this AC adapter.
Category: Power Adapters & Inverters
| SKU | 492-BDPS |
|---|---|
| Manufacturer | DELL |
| Availability | Y |
DELL 130W USB-C GAN SLIM ADAPTER WITH 1M POWER CORD - 1YR
| Features | |
|---|---|
| Input current | 1.8 A |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Output power | 130 W |
| Output voltage | 20 V |
| Output current | 6.5 A |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power protection features | Over voltage |
| Product colour | Black |
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power | |
| Input current | 1.8 A |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Output power | 130 W |
| Output voltage | 20 V |
| Output current | 6.5 A |
| Performance | |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power protection features | Over voltage |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 330 g |
| Width | 128 mm |
| Depth | 55 mm |
| Height | 22 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
DELL 492-BDPS power adapter/inverter I...
Login for pricing
|
Logitech Rally Ultra-HD ConferenceCam
Login for pricing
|
Recommended
StarTech.com Universal DC Power Adapte...
Login for pricing
|
New
HP Zbook 230W Slim Smart 4.5mm AC Adap...
Login for pricing
|
Hot Product
HP 110W USB-C Laptop Charger
Login for pricing
|
Popular
Logitech Rally Ultra-HD ConferenceCam
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
492-BDPS
|
993-001943
|
ITB20D3250
|
6E6M1AA
|
8B3Y2UT
|
993-001942
|
| Manufacturer |
DELL
|
LOGITECH
|
StarTech.com
|
HP
|
HP
|
LOGITECH
|
| Power supply type |
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|
| Purpose |
Notebook
|
Video conferencing system
|
Universal
|
Notebook
|
Notebook
|
Video conferencing system
|




