DELL 450-BFXC power adapter/inverter Indoor 65 W Black
SKU
450-BFXC
Category: Power Adapters & Inverters
| SKU | 450-BFXC |
|---|---|
| EAN | 0884116690030 |
| Manufacturer | DELL |
| Availability | Y |
An AC adapter designed for connectivity and portability in a small, sustainable package.
| Features | |
|---|---|
| Input current | 1.7 A |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 20 V |
| Output current | 3.25 A |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Product colour | Black |
| Power current type | AC-to-DC |
| Country of origin | China |
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power | |
| Input current | 1.7 A |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 20 V |
| Output current | 3.25 A |
| Performance | |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 235 g |
| Width | 51 mm |
| Depth | 28 mm |
| Height | 112 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Other features | |
| Country of origin | China |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
DELL 450-BFXC power adapter/inverter I...
Login for pricing
|
Hot Product
HP 65W Smart AC Adapter
Login for pricing
|
Popular
Lenovo 0B47032 power adapter/inverter...
Login for pricing
|
New
EPOS UNI PS AUS 01
Login for pricing
|
Recommended
Teltonika PR3PUPS3 power adapter/inver...
Login for pricing
|
Teltonika PR3P2AU3 power adapter/inver...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
450-BFXC
|
H6Y89AA
|
0B47032
|
1000706
|
PR3PUPS3
|
PR3P2AU3
|
| Manufacturer |
DELL
|
HP
|
LENOVO
|
EPOS
|
Teltonika
|
Teltonika
|
| Power supply type |
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|
Indoor
|
| Purpose |
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Telephone
|
Universal
|
N/A
|





