DeepCool Casefree Briefcase Black
SKU
R-ECASEFREE-BKNNM0-G-1
Category: Laptop Cases
| SKU | R-ECASEFREE-BKNNM0-G-1 |
|---|---|
| EAN | 6933412796930 |
| Manufacturer | Deepcool |
| Availability | Y |
DeepCool Casefree. Case type: Briefcase, Number of front pockets: 2, Carrying handle(s), Shoulder strap. Weight: 1 kg. Surface coloration: Monochromatic
| Features | |
|---|---|
| Product main colour | Black |
| Case type | Briefcase |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Removable shoulder strap | Yes |
| Number of front pockets | 2 |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Cotton |
| Protection features | Scratch resistant, Water repellent |
| Shoulder strap | Yes |
| Quantity | 1 |
| Front pocket | Yes |
| Brand compatibility | Universal |
| Gender | Unisex |
| Consumer life stage | Adult |
| Closure type | Zipper |
| Weight & dimensions | |
| Volume | 28.16 L |
| Width | 420 mm |
| Depth | 240 mm |
| Height | 330 mm |
| Weight | 1 kg |
| Recommended weight | 25 kg |
| Design | |
| Case type | Briefcase |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Removable shoulder strap | Yes |
| Number of front pockets | 2 |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Cotton |
| Protection features | Scratch resistant, Water repellent |
| Shoulder strap | Yes |
| Front pocket | Yes |
| Brand compatibility | Universal |
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Briefcase |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Front pocket | Yes |
| Gender | Unisex |
| Consumer life stage | Adult |
| Packaging content | |
| Quantity | 1 |
| Packaging data | |
| Quantity | 1 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
DeepCool Casefree Briefcase Black
Login for pricing
|
Recommended
STM Myth 38.1 cm (15") Sleeve cas...
Login for pricing
|
STM Myth 38.1 cm (15") Briefcase...
Login for pricing
|
Popular
STM Myth 33 cm (13") Briefcase Bl...
Login for pricing
|
Bestseller
STM ACE ARMOUR notebook case 30.5 cm (...
Login for pricing
|
New
Targus TANC 30.5 cm (12") Black
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
R-ECASEFREE-BKNNM0-G-1
|
STM-114-184P-01
|
STM-117-185P-02
|
STM-117-185M-02
|
STM-117-297K-01
|
TBT280GL
|
| Manufacturer |
Deepcool
|
STM
|
STM
|
STM
|
STM
|
TARGUS
|
| Material |
Cotton
|
Polyester
|
Polyester
|
Polyester
|
N/A
|
N/A
|
| Maximum screen size |
N/A
|
14" to 15"
|
14" to 15"
|
12" to 13"
|
11" to 12"
|
11" to 12"
|
| Brand compatibility |
Universal
|
Any brand
|
Any brand
|
Any brand
|
Any brand
|
Universal
|
| Case type |
Briefcase
|
Sleeve case
|
Briefcase
|
Briefcase
|
Briefcase
|
N/A
|
| Product main colour |
Black
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Black
|
Black
|




