Cygnett CY4657PCCAL lightning cable 0.5 m Grey, White
SKU
CY4657PCCAL
- Safely charge your iPhone (12W)
- Charge & sync your iPhone/iPad/Airpods
- DuPont Kevlar aramid fibre cable
Category: Lightning Cables
| SKU | CY4657PCCAL |
|---|---|
| EAN | 0848116040936 |
| Manufacturer | Cygnett |
| Availability | Y |
Safely charge and sync all your Lightning input devices with 2.4A/12W charging for our Lightning to USB-A Armoured Cable. As our most durable cable range without compromising on aesthetics, the Armoured has been tried and tested to withstand wear and tear. Designed with double braided nylon and strain-relief, to minimize fraying, this cable has been tried and tested to withstand wear and tear. This ultra-reliable cable comes with 5-year warranty.
| Features | |
|---|---|
| Cable length | 0.5 m |
| Connector 1 | Lightning |
| Connector 2 | USB A |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Product colour | Grey, White |
| USB version | USB 2.0 |
| Jacket material | Nylon |
| Maximum data transfer rate | 480 Mbit/s |
| Country of origin | Austria |
| Power | |
| Output current (max) | 2.5 A |
| Power | 12 W |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | Austria |
You may also be interested in
| Product |
Cygnett CY4657PCCAL lightning cable 0....
Login for pricing
|
Recommended
Moki ACC MUSBLCAPO lightning cable 0.1...
Login for pricing
|
Moki ACC MSTLCABGM lightning cable 0.9 m
Login for pricing
|
Popular
Moki ACC MSTLCABSV lightning cable 0.9...
Login for pricing
|
Bestseller
Moki ACC MUSBLCAB lightning cable 0.9...
Login for pricing
|
Moki ACC MUSBLCAKS lightning cable 3 m...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CY4657PCCAL
|
ACC MUSBLCAPO
|
ACC MSTLCABGM
|
ACC MSTLCABSV
|
ACC MUSBLCAB
|
ACC MUSBLCAKS
|
| Manufacturer |
Cygnett
|
Moki
|
Moki
|
Moki
|
Moki
|
Moki
|
| Connector 1 |
Lightning
|
Lightning
|
Lightning
|
Lightning
|
Lightning
|
Lightning
|
| Connector 2 |
USB A
|
USB A
|
USB A
|
USB A
|
USB A
|
USB A
|




