CyberPower CRA30006 rack accessory Cable management panel
SKU
CRA30006
Login for pricing
In Stock:
12 available
Carbon Rack Cable Management, 2U, Plastic and Cold Rolled Steel
Category: Rack Accessories
| SKU | CRA30006 |
|---|---|
| EAN | 4712856278262 |
| Manufacturer | CyberPower |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
The CRA30006 helps reduce cable stress and organize cable runs in any standard 19" EIA-310 rack enclosure or open frame rack. Mounting hardware is included. The CRA30006 is covered by a 5-year limited warranty.
| Features | |
|---|---|
| Type | Cable management panel |
| Rack capacity | 2U |
| Product colour | Black |
| Housing material | Plastic, Steel |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 135 mm |
| Package depth | 545 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package weight | 900 g |
| Width | 483 mm |
| Weight | 640 g |
| Height | 88 mm |
| Depth | 96 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 135 mm |
| Package depth | 545 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package weight | 900 g |
| Technical details | |
| Compliance certificates | RoHS |
You may also be interested in
| Product |
CyberPower CRA30006 rack accessory Cab...
Login for pricing
|
Popular
StarTech.com Horizontal 1U Server Rack...
Login for pricing
|
Hot Product
StarTech.com Rail Depth Adapter Kit fo...
Login for pricing
|
Recommended
StarTech.com M5 Rack Screws and M5 Cag...
Login for pricing
|
Bestseller
HPE Aruba Networking AP-MNT-D Campus A...
Login for pricing
|
CyberPower CRA50001 rack accessory Rac...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CRA30006
|
CMDUCT1UX
|
RDA1U
|
CABSCRWM520
|
R3J18A
|
CRA50001
|
| Manufacturer |
CyberPower
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
HPE
|
CyberPower
|
| Product type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
WLAN access point mount
|
N/A
|
| Type |
Cable management panel
|
Cable management panel
|
Depth adapter
|
N/A
|
N/A
|
Rack shelf
|





