APC NetShelter Zero U Accessory Mounting Bracket
SKU
AR7711
Category: Mounting Kits
| SKU | AR7711 |
|---|---|
| EAN | 0731304255864 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Y |
Installs in various locations within the enclosure; for example, on the vertical mounting flanges and on the vertical 0U accessory channels Provides mounting options for Rack PDUs and other small accessories
| Technical details | |
|---|---|
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 1.37 |
| Other features | |
| Dimensions (WxDxH) | 113 x 53 x 84 mm |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 230 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 450 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 191 x 165 x 114 mm |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
APC NetShelter Zero U Accessory Mounti...
Login for pricing
|
Bestseller
Atdec AD-AC-PS mounting kit
Login for pricing
|
Shure A900-PM-3/8IN mounting kit Black...
Login for pricing
|
Hot Product
HPE Aruba Networking JW054A mounting k...
Login for pricing
|
Shure A900-CM mounting kit White
Login for pricing
|
Popular
Allied Telesis AT-RKMT-J15 Grey
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
AR7711
|
AD-AC-PS
|
A900-PM-3/8IN
|
JW054A
|
A900-CM
|
AT-RKMT-J15
|
| Manufacturer |
APC
|
ATDEC
|
Shure
|
HPE
|
Shure
|
ALLIED TELESIS
|





