HPE G2 R5000/6000 3U Rackmount WW Extended Runtime Module
SKU
Q7G14A
Category: UPS Batteries
| SKU | Q7G14A |
|---|---|
| EAN | 0190017207926 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
.
| Features | |
|---|---|
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Product colour | Black |
| Compatibility | HPE G2 R5000/6000 |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 85078000 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 78.5 kg |
| Width | 961.9 mm |
| Height | 594.9 mm |
| Depth | 321.8 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85078000 |
You may also be interested in
| Product |
New
HPE G2 R5000/6000 3U Rackmount WW Exte...
Login for pricing
|
Recommended
CyberPower Tracer III BPS240V7ART3U UP...
Login for pricing
|
Bestseller
Eaton 9PX EBM 2U 72V Sealed Lead Acid...
Login for pricing
|
Hot Product
Eaton 5PXEBM72RT2UG2 UPS battery Seale...
Login for pricing
|
Eaton 5PXEBM72RT3UG2 UPS battery Seale...
Login for pricing
|
Popular
APC XBP48RM1U-LI UPS battery Lithium-I...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
Q7G14A
|
BPS240V7ART3U
|
9PXEBM72RT2U
|
5PXEBM72RT2UG2
|
5PXEBM72RT3UG2
|
XBP48RM1U-LI
|
| Manufacturer |
HPE
|
CyberPower
|
EATON
|
EATON
|
EATON
|
APC
|
| Battery technology |
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|





