HPE 25Gb SFP28 to SFP28 1m Direct Attach Copper Cable
SKU
R4G19A
Category: InfiniBand & Fibre Optic Cables
| SKU | R4G19A |
|---|---|
| EAN | 0190017430416 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
HPE 25Gb SFP28/SFP28 1m DAC
| Features | |
|---|---|
| Cable length | 1 m |
| Connector 1 | SFP28 |
| Connector 2 | SFP28 |
| Data transfer rate | 25 Gbit/s |
| Product colour | Aluminium |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Cable length | 1 m |
You may also be interested in
| Product |
New
HPE 25Gb SFP28 to SFP28 1m Direct Atta...
Login for pricing
|
Bestseller
StarTech.com Cisco SFP-H10GB-CU2M Comp...
Login for pricing
|
Popular
StarTech.com 5m (16.4ft) LC/UPC to LC/...
Login for pricing
|
Hot Product
StarTech.com Dell EMC DAC-SFP-10G-1M C...
Login for pricing
|
StarTech.com Dell EMC DAC-SFP-10G-2M C...
Login for pricing
|
StarTech.com 5m (16.4ft) LC to LC (UPC...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
R4G19A
|
SFPCMM2M
|
450FBLCLC5
|
DACSFP10G1M
|
DACSFP10G2M
|
450FBLCLC5SW
|
| Manufacturer |
HPE
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
| Cable type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
LOMM
|




