Hewlett Packard Enterprise USB External DVD-RW Writer optical disc drive DVD±RW Black
SKU
Y3T76AA
Category: Optical Disc Drives
| SKU | Y3T76AA |
|---|---|
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
Connect the HP External USB DVD/RW to any available USB port on your PC[1] to get immediate read/write access to your optical media
| Design | |
|---|---|
| Internal | No |
| Product colour | Black |
| Disc loading type | Front |
| Mounting | Horizontal |
| Performance | |
| Purpose | Desktop |
| Optical drive type | DVD±RW |
| Interface | USB 2.0 |
| Compatible products | HP Z1 G3 Workstation |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 144 mm |
| Depth | 137.5 mm |
| Height | 14 mm |
| Other features | |
| Compatible products | HP Z1 G3 Workstation |